Vineerid ja puitplaadid Tartus

Põrandaplaat

Põrandaplaat on kolmekihiline profiilservaga kõrgekvaliteetne puitlaastplaat kasutamiseks kuivades tingimustes kandetarindplaadina.
Tugev, käepärane ja kiiresti paigaldatav, on puitlaastplaat sobiv aluspõrandate ehitamiseks eelkõige puitkarkassmajades ja vanemates puithoonetes.
Tootmistehnoloogias on kasutatud ümarpuitu, mis tagab suure laastu ning väga head põrandaplaadi füüsikalis-mehaanilised näitajad.
Põrandaplaat on 100% eestimaine toode. valmistatud eestimaisest toorainest – taaskasutatud puidust.

Müüme põrandaplaati ehitajate poolt enimnõutud paksuses 22 mm.
Neljast küljest sulundiga puitlaastplaadi mõõdud on 600 x 1800 mm.
Nii on plaadi suurus jõukohane transpordiks ja käepärane paigaldamiseks ka ühele inimesele.

Tegemist on P4 plaaditüübiga, mille tugevusnäitajad ületavad Euroopa tootestandardi EN 312 nõudeid kuni kolmandiku võrra.
Põrandaplaadi tugevusnäitajad on kordades paremad võrreldes kipsil baseeruvate ehitusplaatidega.

Põrandaplaadi kasutamine
Soonega puitlaastplaat on mõeldud aluspõrandate ehitamiseks kõvale ja kuivale aluspinnale nõudlikuma põrandakattematerjali (parkett, linoleum, vaip, värv) alla.
Soonega plaadiühendused jätavad pinna ühenduskohtadelt tasaseks ja tugevaks ning teevad lihtsaks põranda edasise viimistlemise.
Ühenduskoht on soovitav kinnitada kruvidega.
Põrandaplaadid võimaldavad tasandada aluspinna väiksemaid ebatasasusi, summutavad sammumüra ning muudavad põranda soojemaks.

Põrandaplaadi paigaldus
Põrandaplaate on soovitatav enne paigaldamist samas ruumis mõni ööpäev õhutada, et plaatide niiskus tasakaalustuks ümbritseva õhu niiskusega.
See vähendab plaatide “mängimist” pärast nende paigaldamist.
Põrandaplaadid paigaldatakse aluspinnale või laagidele, jättes seina ja plaatide vahele 10-15 mm paisumisvahe.

Põrandaplaat on vastavuses Euroopas kehtestatud EN 312 ja EN 13986 tootestandarditele.
Põrandaplaat on sertifitseeritud sõltumatu hindamisasutuse Soome Tehnilise Uurimise Keskuse (VTT Technical Research Centre of Finland) poolt ning vastab Euroopas kehtestatud E1 emissiooniklassi nõuetele formaldehüüdi sisalduse osas.